Ознака : урми

Гастро марифети

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 100 гр индиски оревчиња 100 гр овес 200 гр урми 100 гр пасирани јаболка 1 ванилин шеќер 1 цимет 1 рендан морков 300 гр...
Здравје

ГО НАРЕКУВААТ МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: Оваа смеса ќе ви помогне да ги прочистите цревата

Igor
Причините за запек може да бидат многубројни, од премалку движење, па стрес, терапии, витамини, слабо пиење вода, а може и да е нуспојава на други...