Ознака : луна џогани

Балкан Слајдер Сцена

Ќе ви се заврти во глава: Погледнете колку пари заработува Луна Ѓогани од една објава на Инстаграм!

Васко Спасоски
Не е непознато дека познатите заработуваат така што рекламираат одредени производи на Инстаграм, а некогаш за еден пост знаат добро да заработат. Меѓу нив и...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Таа нема срам: Луна Џогани со градите на мегдан! (ФОТО)

Васко Спасоски
По победата во реалното шоу „Задруга 2“, Луна Џогани ги вгради долгопосакуваните силикони во градите, кои гордо ги покажува на јавните настани и на социјалните...
Балкан Слајдер Сцена

Прво одби, па потоа го прифати „подарокот“: Луна Џогани снимена како зема пари од фан (ВИДЕО)

Се појави снимка на која Луна Џогани, пред или по еден настап, од една госпоѓа, инаку нејзин фан зема пари. Џогани имала настап во Австрија...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ќе ви се заврти во глава: Откриен колкав е хонорарот на Луна во „Задруга“ (ВИДЕО)

Во една од емисиите на српското реално шоу „Задруга 3“ дошло до расправија во која еден од учесниците бил и Марко Миљковиќ, момчето на Луна...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
На интернет последниве неколку часа кружи урнебесна снимка на која може да се види како Луна Џогани со своите 23 години безуспешно се обидува да...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Еспресо
Српската пејалка Анабела Атијас вчеравечер во рамки на реалното шоу “Задруга“ изјави дека јавно се откажува од нејзината ќерка Луна Ѓогани. – Јавно се откажувам...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Анабела и Гаги Џогани повторно во жестока расправија: Зошто беа кај Цеца дома децата?

Еспресо
Не е тајна дека Луна Џогани беше многу блиска и дека порасна со Анастасија Ражнатовиќ, па затоа и некое време живееше со неа. Фолк ѕвездата...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

ХАОС ВО ЗАДРУГА: Анабела физички го нападна момчето на нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вчера беше една од најбурните во реалното шоу „Задруга“, бидејќи познатата пејачка Анабела физички го нападна момчето на Луна, Марко Миљковиќ. – Не ја гледам...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Луна Џогани во бела маичка под која нема градник пееше на забавата во „Задруга“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Луна Џогани по „Задруга 2“ започна пејачка кариера и сега позади себе има неколку песни и доста настапи во клубови и дискотеки ширум регионот. Нејзината...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Луна му признала на татко ѝ дека е на чекор до тешка болест: Дознав пред 20 дена, но силна сум…

Васко Спасоски
Луна Џогани пред да влезе во „Задруга 3’ на нејзиниот татко Гаги му кажа дека на лекарскиот преглед кој го направила пред неколку дена, дознала...