Tag : Цеца Ражнатовиќ

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ќе ви се заврти во глава: Откриен колкав е хонорарот на Луна во „Задруга“ (ВИДЕО)

Во една од емисиите на српското реално шоу „Задруга 3“ дошло до расправија во која еден од учесниците бил и Марко Миљковиќ, момчето на Луна...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Погледнете од што заработува Цеца Ражнатовиќ 150.000 евра годишно! (ФОТО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ на Јутјуб годишно заработува 150.000 евра! Фолк-ѕвездата стана рекордерка во регионот – таа е првата пејачка која на тој видеосервис има милион следбеници,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца би ја запалила оваа фотка: Пејачката позира во младоста, а на едната града има тетоважа (ФОТО)

Васко Спасоски
Светлaна Цеца Ражнатовиќ денес важи за една од најуспешните пејачки во регионот, а каде и да се појави знае да  привлече вниманието. Таа е една...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Карлеуша „удри“ по Анастасија: Кога ќе помислиш на мене, стани и стој мирно! (ФОТО)

Васко Спасоски
Веќе и  птиците на гранките знаат дека помеѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ со години се водат судски спорови. Иако досега не се мешаше во...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американците во својата татковина покрај политичари, воени и полициски генерали и трговски со оружје, не сака да ги види ниту најбараните српски пејачи, а меѓу...
Еспресо Шоу биз

Блеска: Цеца се пофали со подарокот кој го доби од снаата Богдана (ВИДЕО)

Слободен печат
 Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа имаше успепен настап во Варна, а со својот перформанс ги воодушеви тамошните фанови. Фолк-ѕвездата го искористила времето и малку да...
Еспресо Шоу биз

„Србија е сиромашна, затоа што нејзината мајка е… “ Цеца го видела овој урнебесен коментар и возвратила! (ФОТО)

Слободен печат
Цеца Ражнатовиќ (46) „налетала“  на шега кој непознат корисник ја објавил нс социјалните медиуми и се пошегувал на нејзина сметка. Балканската ѕвезда не одолеа, па...