Tag : марина туцаковиќ

Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Марина Туцаковиќ се бори со болеста: Не се чувствувам подобро, ќе видиме што ќе се случи!

Васко Спасоски
Текстописецот Марина Туцаковиќ веќе долго време боди битка со канцерот, а после неколку месеци молк сега откри во која фаза е нејзината болест. – Да...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Синот на Марина Туцаковиќ „удри“ по Цеца: Таа е воен профитер!

Васко Спасоски
Синот на познатата текстописка и жената која ги има напишано едни од најголемите хитови последниве 30 години, Марина Туцаковиќ и Фута Радуловиќ, Милан – Лача...
Лајфстајл Сцена

ЈЕЛЕНА СЕ ЈАВИ И МИ ГО КАЖА ОВА! Туцаковиќ откри што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Igor
Авторката Марина Туцаковиќ открила детали за деновите пред смртта на Дивна Карлеуша, кои досега јавноста не ги знаеше. Таа открива дека Јелена потрошила многу пари...
Лајфстајл Сцена

БАЛКАНСКАТА РИЈАЛИТИ ЅВЕЗДА почна да пее: Снима и спот, а еве кој ѝ ја напиша песната!

Igor
Миљана Кулиќ во Србија важи за ријалити кралица, која беше и прва учесничка во вакво шоу која остана бремена за време на снимањето. На почетокот...
Лајфстајл Сцена

Овие пет збора и донеле 100.000 евра на Марина Туцаковиќ, а со години ги пее НЕДА УКРАДЕН! (ВИДЕО)

Igor
Неда Украден раскажа во една емисија како настанала нејзината песна која беше огромен хит во осумдесетите, „Зора е“. Во таа прилика откри и кој е...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian