23.8 C
Скопје
12:24 - 14 април, 2024

Ознака : марина туцаковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Марина Туцаковиќ пред смртта ја открила вистината за кавгата помеѓу Карлеуша и Ражнатовиќ: Цеца нема проблем, а Јелена…“

Еспресо
Помеѓу српските пејачки Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ веќе со години наназад постои нетрпеливост. Двете пејачки својот конфликт го однесоа дури и на суд, па...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Хитот на Цеца Ражнатовиќ не го напишала Марина: „Сакав да ја споделам мојата вистина со јавноста“

Еспресо
Марина Туцаковиќ беше една од најпопуларните текстописци на нашите простори. По нејзината смрт останаа големите хитови, а јавна тајна беше дека некои текстови не се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ана Николиќ за трагично загинатата пејачка во Дубаи: „Марина Туцаковиќ се консултираше со мене за нејзините песни“

Еспресо
Младата пејачка Андријана Лазиќ почина на 28-годишна возраст, паѓајќи од 24. кат на зграда во Дубаи. Лазиќ беше млада музичка надеж во Србија, а Ана...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Во филмот за Џеј, ѕвезда е и Марина Туцаковиќ, а еве како таа изгледа во „Недеља“

Еспресо
Филмот Недела кој зборува за легендарниот Џеј Рамадановски, наскоро ќе биде прикажан, а многумина веќе му предвидуваат успех каков што доживеа филмот „Тома“ (филм посветен...
БалканСлајдерСцена

„Дара Бубамара ѝ должеше на Марина Туцаковиќ 10.000 евра“: Шест години не зборувале по жестоката кавга

Еспресо
Српските медиуми своевремено бруеа за кавгата меѓу Дара Бубамара и Марина Туцаковиќ, која ја обвини пејачката дека и должи пари. Денес покојната хитмејкерка Марина Туцаковиќ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кој беше Милан Радуловиќ Лаќа, синот на Марина Туцаковиќ кој тргна по нејзини стапки: Талентиран но скршен од смртта на братот и мајка си, со минато заробено во канџите на дрогата

Еспресо
Балканските медиуми известуваат дека почина и вториот син на покојната Марина Туцаковиќ, прославена текстописец која работеше за најголемите музички имиња. Милан Радуловиќ Лаќа (36) беше...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Почина и вториот син на Марина Туцаковиќ: „Ненадејно, во Израел“

Еспресо
Текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, син на покојната Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Фута Радуловиќ, ненадејно починал денеска, дознава Pink.rs. Блиц.рс пишува дека е пронајден мртов...
БалканСлајдерСцена

Најубавата балада на Марина Туцаковиќ е посветена на познат пар: „Иако е „нејзина“ песна, на концертите ја посветувам на сите жени кои полека влегуваат во посериозни години“

Еспресо
Марина Туцаковиќ е автор на најубавите отпеани стихови, а нејзиното наследство стана вечност. Речиси целата естрада ѝ е благодарна за безвременските хитови кои ги напиша,...
БалканВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

СИНОТ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ВО ТЕШКА МЕНТАЛНА СОСТОЈБА: Не разговарал со никого, не излегувал од дома

И. Т.
Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ од смртта на неговата мајка и нејзиниот погреб, не разговарал со никого и не излегувал од дома, а неговиот...
БалканСлајдерСцена

КОЈ Ѝ ДОЛЖИ 90.000 ЕВРА НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ? Синот не се откажува од долгот

M.Р.
Марина Туцаковиќ, најпознатиот и најуспешниот текстописец на овие простори, почина на 19 септември, на 67-годишна возраст. Таа беше автор на бројни хитови и соработуваше со...