3.8 C
Скопје
19:52 - 5 декември, 2023

(Фото) Во филмот за Џеј, ѕвезда е и Марина Туцаковиќ, а еве како таа изгледа во „Недеља“

Филмот Недела кој зборува за легендарниот Џеј Рамадановски, наскоро ќе биде прикажан, а многумина веќе му предвидуваат успех каков што доживеа филмот „Тома“ (филм посветен на Тома Здравковиќ).

Завчера вечерта беше објавен и првиот трејлер за филмот.

Во трејлерот можевме да видиме како Хусеин Алијевиќ -Хуса изгледа како Џеј, а големо внимание привлече и актерката која ќе го толкува ликот на Марина Туцаковиќ.

Милица Јаневски во улога на Марина Туцаковиќ, принтскрин

Многумина беа заинтересирани да видат кој ќе го игра ликот на текстописецот (Марина Туцаковиќ) која практично ја создаде кариерата на Џеј. Таа дури и зборуваше за тоа во една прилика.

– Ни доаѓа едно момче што ни продаваше облека и ни вели: „Имам еден тип, кога одиме во кафеана, кога ќе почне да пее, сите паѓаат. И така, помина некое време, редовно ни кажуваа дека познаваа такви. И ни доаѓа Џеј,  енергија која облева, гледам еден мал…Пее и забавњаци, танцува, талент од Бога. Се воодушевивме и почнавме да работиме за него – рече своевремено Марина.

Милица Јаневски како Марина во „Недеља“

Во трејлерот можевме да видиме како Милица Јаневски изгледа во улога на Марина и сцената кога тој снима песна во студио, а таа го гледа со цигара во рака. Во еден момент Марина прашува „Кој си ти човече?“, а тој одговара: „Џеј Рамадановски“.

Марина и Џеј во „Недеља“

Првата песна која Џеј ја снимил под диреигентската палка на Марина беше „Зар ја да ти бришем сузе“ со која се појави на фестивалот Месам и го освои третото место.

Потоа, песната Недела која стана негов најголем хит, и по која филмот го носи насловот. Таа песна ја направила токму Марина. Со оваа песна легендарниот пејач е закопан, а според многумина, судбински било што токму во денот недела починаа и Марина и Џеј.

„Џеј се препушти на пороците по разводот“: Поранешниот сопруг на Аница Добра за животот и љубовта на Рамадановски

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....