3.8 C
Скопје
19:17 - 5 декември, 2023

Викенд љубовџии: Четири хороскопски знаци ќе започнат нова романса

Астролозите именуваа четири знаци на Зодијакот, чии претставници ќе бидат во центарот на вниманието и до крајот на тековната недела ќе остварат нови познанства, ќе ги зајакнат постоечките врски или дури и ќе ја запознаат својата сродна душа.

Кои се љубовџиите на овој викенд, прочитајте во продолжение.

Овен

Во овој период ќе бидете на врвот на вашата дружељубивост и ќе можете да остварите нови познанства, кои може да прераснат во нешто повеќе. За оние Овни кои веќе се во пар, важно е да се фокусираат на поминување време со саканите. Ќе можете да ја создадете потребната атмосфера на блискост. Исто така, добро време е да ги искажете своите идеи и да започнете нови заднички проекти со партнерот.

Близнаци

Вашиот шарм и комуникациски вештини ќе бидат клучни. Ќе ви биде лесно да стекнете нови познанства и да ги убедите другите во вашата гледна точка. Исто така е одлично време за решавање на недоразбирањата и конфликтите со саканите. Важно е да бидете отворени за разговор и подготвени да ги слушате другите.

Вага

Во наредните денови треба да посветите посебно внимание на вашите врски. Работењето на нивното подобрување и решавање на конфликти ќе помогне да се зајакне врската. Поволно време е и за нови познанства, заеднички проекти во професионалната сфера и потрага по нови можности.

Водолија

Треба да се очекува дека ќе воспоставите нови интересни пријателства или љубовни врски, но можеби ќе ги вратите старите љубови во вашиот живот. Поминете време со најблиските и учествувајте во социјални настани. Вашата оригиналност и независност ќе бидат барани и високо ценети.

Сè ќе им оди од рака: За четири хороскопски знаци крајот на неделата ќе биде најсреќен

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....