Смути за намалување на крвниот притисок

Причината за овие добри резултати на смутито со боровинка истражувачите ја препишуваат на моќните антиоксиданси што ги содржи боровинката. Освен антиоксиданси, оваа комбинација е преполна со калиум, кој на природен начин го намалува крвниот притисок. За да постигнете добри резултати, направете си го ова вкусно смути. Еден дел користете го како појадок, а остатокот како поладневна ужина.

Состојки:
1 шолја замрзнати боровинки
1 зрела банана
1 шолја јогурт
1 шолја млад спанаќ

Подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете кремаста структура.

Слични објави

Гордана прави ЏЕМ ОД ПАТЛИЏАН: Вели дека после него ќе заборавите на ЧОКОЛАДО

Igor

Уште 7 дена до официјалниот избор за Мажи на годината во Македонија за 2019

Igor

Како цигарите влијаат на мозокот? Дознајте кои процеси се одвиваат по секоја запалена цигара

Еспресо

Подобрете го имунитетот со овој напиток од куркума

Еспресо

Нов летен тренд: Различно обоени нокти! (ФОТО)

Igor

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor

Остави Коментар

11 + 3 =

Слични објави

Прочитајте добро: Ова се здрави намирници кои треба да ги ИЗБЕГНУВАТЕ ако сте болни!

Васко Спасоски

Обрнете внимание! Храна што треба да ја избегнувате ако сте болни

Еспресо

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor

Зошто секој ден треба да го чистите лицето со јаболков оцет?

Igor

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Igor

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor