19.8 C
Скопје
22:14 - 19 мај, 2024

Ознака : лемонада

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

РАСОНУВАЊЕ СО ЛИМОНАДА И КУРКУМА: Напиток за кој се верува дека има антидепресивна моќ

М.Р.
Утврдено е дека лимонадата со куркума ги содржи најдобрите лековити вредности. Имено, познато е дека куркумата има силни антивоспалителни својства, а овој корен ги убива...