4.8 C
Скопје
03:20 - 21 април, 2024

Ознака : кралско

СветСлајдерСцена

Принцот Вилијам има редок вид на рак? Американските таблоиди тврдат дека кралското семејство ја крие својата тага од јавноста

Еспресо
Светските медиуми овие денови пишуваат на оваа тема, но се уште нема официјална потврда за вистинитоста… Принцот Вилијам (38) според пишувањата на странските медиуми има...
СветСлајдерСцена

Не работат ништо, а парите им пристигнуваат на сметка – Како се финансира британското кралско семејство?

Еспресо
Темелите на богатството на кралицата Елизабета датираат уште од 12-от век, а на тоа можеме да ги додадеме и акциите и културното наследство. Дел од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо
Браќата од британското кралско семејство не се во добри односи… Веќе подолго време се зборува дека Хари и Вилијам не се во добри односи, а...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган и Хари последен пат во јавноста како кралско семејство, Кејт и Вилијам ги игнорираа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари (35) во неделата ја одработи својата последна задача како генерал на кралската морнарица па на слушбениот прием во „Royal Albert Hall“ во Лондон...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари се огласија со соопштение на нивната официјална страница „Sussex Royal“, во кое напишаа дека кралицата не го поседува зборот „кралски“...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Еспресо
За напуштањето на кралското семејство и започнувањето на самостоен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Еспресо
Да се биде член на кралското семејство не е најлесната работа на светот барем судејќи според ТВ емисиите и филмовите, но колку всушност работат тие?...
Uncategorized

На средбата со Трамп дошло цело кралско семејство освен Хари и Меган, еве и зошто

Слободен печат
Доналд Трамп и светските лидери синоќа беа на прием во Бакингамската палата кај британската кралица и кралското семејство. Лидерите пред самитот на НАТО беа пречекани...
ЛајфстајлСцена

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor
Британците стравуваат дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат очи во очи на Денот на...