24.8 C
Скопје
18:48 - 25 јуни, 2024

Ознака : сметка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џони Деп ја прослави победата против Амбер Херд со вечера од 60.000 евра, еве што имало на маса

Еспресо
Сопственикот на ресторанот, Мохамед Хусеин, го откри менито кое, меѓу другите јадења, вклучувало пилешко тика масала, јагнешко карахи, буна ракчиња придружени со ориз басмати. Џони...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

АКЦИЈА ПОЗДРАВЕНА ОД ГРАЃАНИТЕ: „Плати сметки – помогни на социјално загрозено семејство“ 

Кате Божиновска
Различни се приказните на семејствата на кои им треба помош да си ги подмират заостанатите сметки за струја преку акцијата „Плати сметки – помогни на...
ВестиВи ПрепорачувамеРегионСлајдер

(ФОТО) СМЕТКА ОД ПЛАЖА ВО БУДВА СТАНА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: И „нејќам“ ништо има своја цена!

Еспресо
Во екот на летната сезона туристите најчесто се жалат на долгите редици на границите, како и на цените во познатите летувалишта, а фотографијата што неодамна...
СветСлајдерСцена

Не работат ништо, а парите им пристигнуваат на сметка – Како се финансира британското кралско семејство?

Еспресо
Темелите на богатството на кралицата Елизабета датираат уште од 12-от век, а на тоа можеме да ги додадеме и акциите и културното наследство. Дел од...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Вилијам го шокираше медицинскиот персонал во Ирска со шегите на сметка на коронавирусот

Еспресо
Во текот на службената посета на Ирска, принцот Вилијам се пошегува на тема коронавирусот. View this post on Instagram ? Sláinte, Baile Átha Cliath! At...
ЛајфстајлСцена

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Igor
По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула. Имено, тој стана најбогата и најуспешна...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Што се случи со фризурата на ТРАМП? Социјалните мрежи експлодираа од коментари на негова сметка (ФОТО)

Igor
Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, се појави со многу необична фризура и моментално стана предмет на коментари на социјалните мрежи, особено на Твитер....