Што се случи со фризурата на ТРАМП? Социјалните мрежи експлодираа од коментари на негова сметка (ФОТО)

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, се појави со многу необична фризура и моментално стана предмет на коментари на социјалните мрежи, особено на Твитер.

Додека на некои промената им се допадна, други се разочарани. Се останува да се види дали станува збор за фризура која постојано ќе ја носи, или пак ова беше само исклучок.

View this post on Instagram

UK State Visit: President Trump @realdonaldtrump Wears New Look US President Donald Trump has shown off a new hairdo ahead of his visit to the United Kingdom. Attending a service at a Virginia church on Sunday ahead of a golf outing, Trump appeared to have traded his distinctive swirled blonde mop for a slicked-back hairstyle. He did not make any remarks during the worship service, which took place in the wake of a fatal shooting, but mouthed “thank you” as he walked back off stage. Twitter, however, has been abuzz with talk about his new look, with commenters poking fun at the US leader. One user described Trump as a “greasy version of Steve Bannon”, while another compared him to Steve Carell’s fictional character from The Office. #saynaija #president #donaldtrump #ukvisit #presidentialvisit #newlook #presidentiallook Informative and Entertaining

A post shared by SayNaija.Com (@saynaija) on

Слични објави

И Цеца се огласи по драмата на Инстаграм: „Вељко не влегува во јавни препукувања на ваков примитивен начин“

Igor

Емина Јаховиќ искешира повеќе од 200.000 евра за вила во Нови Пазар (ФОТО)

Васко Спасоски

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Сестрата на Том Хенкс: Брат ми не е бог, не се чувствува најдобро

Еспресо

Дали витаминот К може да помогне кај заразата со ковид-19?

Еспресо

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо

Остави Коментар

три × два =

Слични објави

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

Исповед на сурогат мајка: Од првите две бремености си купив стан, од третото куќа и два автомобила

Еспресо

Познатата пејачка ја призна аферата со принцот Чарлс

Igor

Џејмс Камерон го претстави концептот, но никој не се возбуди поради продолжението на „Аватар“

Еспресо

Нивес Целзиус објави фотографија од птичја перспектива, машките фанови се презадоволни! (ФОТО)

Еспресо

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо