14.8 C
Скопје
03:04 - 28 септември, 2023

Што се случи со фризурата на ТРАМП? Социјалните мрежи експлодираа од коментари на негова сметка (ФОТО)

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, се појави со многу необична фризура и моментално стана предмет на коментари на социјалните мрежи, особено на Твитер.

Додека на некои промената им се допадна, други се разочарани. Се останува да се види дали станува збор за фризура која постојано ќе ја носи, или пак ова беше само исклучок.

View this post on Instagram

UK State Visit: President Trump @realdonaldtrump Wears New Look US President Donald Trump has shown off a new hairdo ahead of his visit to the United Kingdom. Attending a service at a Virginia church on Sunday ahead of a golf outing, Trump appeared to have traded his distinctive swirled blonde mop for a slicked-back hairstyle. He did not make any remarks during the worship service, which took place in the wake of a fatal shooting, but mouthed “thank you” as he walked back off stage. Twitter, however, has been abuzz with talk about his new look, with commenters poking fun at the US leader. One user described Trump as a “greasy version of Steve Bannon”, while another compared him to Steve Carell’s fictional character from The Office. #saynaija #president #donaldtrump #ukvisit #presidentialvisit #newlook #presidentiallook Informative and Entertaining

A post shared by SayNaija.Com (@saynaija) on

Слични објави

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо

Кои хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение?

Еспресо

„Тој ми е вистинска инспирација“: Партнерката на Кијану Ривс проговори за нивната врска

Еспресо

Џеј Зи, Тимбаленд и Џинувајн победија тужба за авторски права

Еспресо

Поранешната девојка на Канје Вест објасни зошто го променила изгледот: „Мажите повеќе не ме сметаат за привлечна, а тоа ми дава слобода“

Еспресо
Се вчитува....