Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула.

Имено, тој стана најбогата и најуспешна британска ѕвезда помлада од 30 години, а од тронот ја отстрани познатата Адел.

Ед оваа година двојно го зголеми своето богатство и според пишувањето на британските медиуми, во моментов на сметката има 170 милиони фунти, а неодамна се пишуваше и дека е сопственик на 22 куќи.

Сето тоа му овозможи да оди на пауза кога станува збор за кариерата, а повратот на музиката го најави за дури неколку години.

Слични објави

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби: Досега никој не знаеше како изгледаат

Еспресо

Руски астролог открива: Овие три знака во 2020 година ги чека голема среќа!

Igor

Ќе ви го стопи срцето и на вас: Пенелопе Круз испрати порака до Италијанците (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пире од компири на француски начин (РЕЦЕПТ)

Igor

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо

Остави Коментар

16 − 13 =

Слични објави

Македонска пејачка позираше топлес во планина (ФОТО)

Васко Спасоски

Хајди Клум растури: Кралицата на Халовин повторно со најдобар костим (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Трансформација: Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати (ВИДЕО)

Igor

ПРОПУШТЕНА ПРИЛИКА: Сандра Булок и Кијану Ривс открија што криеле цели 25 години

Igor

Селена Гомез се бори со биполарно пореметување – Отидов во психијатриска болница и добив дијагноза

Еспресо

Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Igor