20.8 C
Скопје
21:24 - 14 јуни, 2024

Ознака : ширан

ЛајфстајлСцена

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Igor
По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула. Имено, тој стана најбогата и најуспешна...
ЛајфстајлСцена

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Igor
Пејачот Ед Ширан (28) потрошил нешто повеќе од 4 милиони евра со цел неговите комшии да престанат да се жалат на бучавата која доаѓа од...
ЛајфстајлСцена

Познатиот музичар се ожени со другарката од детството

Igor
Ширан во интервју за „iHeartRadio“ говореше за текстот во неговата нова песна која ја снимал со Еминем и 50 Цент – „Remember My Name“, во...
ЛајфстајлСцена

Ед Ширан може да стане милијардер пред да наполни 30 години

Igor
На Ед Ширaн може никогаш повеќе да не му се наметнува да работи, откако стана јасно дека изведувачот на песната „Shape Of You“ може да...