2.8 C
Скопје
03:46 - 19 април, 2024

Ознака : венчавка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Андрија Милошевиќ се ожени во тајност: Конечно ја откри вистината

Еспресо
Популарниот актер Андрија Милошевиќ на почетокот на минатата година стана татко на момченце, кое неговата партнерка Александра Томиќ и тој го нарекоа Реља. Меѓутоа, многу...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Младоженец на венчавката пуштил видео од невестата како има секс со сопругот на нејзината бремена сестра

Еспресо
Свадба во Кина се претворила во драма откако младоженецот пред сите гости открил дека неговата невеста го изневерува. Видеото од венчавката се прошири на социјалните...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Уште еднаш се венчаа Кортни Кардашијан и Тревис Баркер (овој пат вистински); се планира и трето „да“ во Италија

Еспресо
Двајцата, кои веќе се венчаа на 4 април со нелегална церемонија, ја официјализираа својата венчавка со приватна церемонија во Санта Барбара во неделата на 15...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЕ ВЕНЧАЛЕ ВО СКРИВНИЦА во опколениот Мариупол „Љубовта секогаш победува“:

Еспресо
Министерството за надворешни работи на Украина објави фотографија на својот официјален Твитер профил од венчавка која се одржала во едно засолниште. „Оваа венчавка се одржа...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ВЕНЧАВКА НА 6.439 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСОЧИНА: Младенците три дена се качувале до врвот на планината

М.Р.
Џони Пачеко и Хајди Пако го изговорија судбоносното „да“ на врвот Иљимани, највисоката планина во западна Боливија, а целата церемонија барала значителна подготовка. Младенците имале...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

НАЈСРЕЌНИ ДАТУМИ ЗА СВАДБА ВО 2022: Резервирајте си навреме за вечна љубов според нумеролозите и астролозите!

Еспресо
2022 година е пред нас, ако размислувате на брак, ви ги носиме најповолните датуми за венчавка според нумеролозите и астролозите. СПОРЕД НУМЕРОЛОЗИТЕ Еден од свадбените...
СветСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) ПРВАТА КРАЛСКА ВЕНЧАВКА ВО РУСИЈА ПО 120 ГОДИНИ: Се ожени потомокот на Романови

Еспресо
Војводата Георгиј Михајловиќ Романов се ожени со својата долгогодишна свршеница Ребека Бетарини, пренесува „Дејли Меил“.   View this post on Instagram   A post shared...
БалканСлајдерСцена

СО МЕСЕЦИ ВО ТАЈНОСТ: Саша Ковачевиќ рипна во тавче

Еспресо
Саша Ковачевиќ и Зорана Тасовац со години уживаат во хармонична врска, а најчестото прашање што медиумите му го поставуваат на пејачoт е – кога ќе...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ВЕНЧАВКА НА 6.500 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: До врвот се качувале 3 дена

И. Т.
Џони Пачеко и Хајди Пако го изговорија судбоносното „да“ на врвот Иљимани, највисоката планина во западна Боливија, а целата церемонија барала значителна подготовка. Младиот пар...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Коронавирусот удри и по кралското семејство – Се одложува долгонајавуваната кралска венчавка?

Еспресо
Венчавката на британската принцеза Беатрис би можела да биде одложена поради коронавирусот, пишуваат британските медиуми. Венчавката на Беатрис од Јорк, ќерката на принцот Ендру и...