21.8 C
Скопје
02:21 - 13 јуни, 2024

Ознака : долгонајавуваната

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Коронавирусот удри и по кралското семејство – Се одложува долгонајавуваната кралска венчавка?

Еспресо
Венчавката на британската принцеза Беатрис би можела да биде одложена поради коронавирусот, пишуваат британските медиуми. Венчавката на Беатрис од Јорк, ќерката на принцот Ендру и...