12.8 C
Скопје
21:36 - 23 април, 2024

Ознака : боливија

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ВЕНЧАВКА НА 6.500 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: До врвот се качувале 3 дена

И. Т.
Џони Пачеко и Хајди Пако го изговорија судбоносното „да“ на врвот Иљимани, највисоката планина во западна Боливија, а целата церемонија барала значителна подготовка. Младиот пар...