Познатиот музичар се ожени со другарката од детството

Ширан во интервју за „iHeartRadio“ говореше за текстот во неговата нова песна која ја снимал со Еминем и 50 Цент – „Remember My Name“, во која Чери ја нарекува своја сопруга.

– Всушност јас ја напишав пред јас и Чери да се венчаме, но знаев дека ќе стапиме во брак уште пред песната да биде објавена – вели популарниот пеач, а пренсува CNN.

– Некој ќе ја слушне песната и ќе рече: Ох, па тие се венчале! Не знаев како ќе го протолкуваат тоа, но очигледно веќе се знае – додаде тој.

Ед Ширан и Чери Сиборн се знаат уште од деца, но започнале да се забавуваат дури во 2015. година, кога заедно биле на забава која ја организирала Тејлор Свифт по повод 4. јули, денот на американската независност.

Двојката се вери во јануари минатата година, но никогаш не откри кога ќе стапат во брак.

Слични објави

Оскари 2020: Нови презентери, Кијану Ривс, Пенелопе Круз и Шија Ла Баф

Еспресо

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Се топат во уста – Американски палачинки со јаболка и цимет

Igor

Иконата на грчката електронска сцена Никос Диамантопулос на журка во Скопје

Васко Спасоски

Таа е веќе голема девојка! Погледнете како изгледа повозрасната ќерка на Маја и Дарко Панчеви (ФОТО)

Igor

Журка во Атина: Како Цеца му го честиташе роденденот на Врањеш

Igor

Остави Коментар

пет + 8 =

Слични објави

Откриена причината за самоубиството на Стив Бинг: Чувствувал вина поради смртта на неговата девојка

Еспресо

Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Igor

Елена Велевска со кратки пижами и поза од која нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Вака се подготвува оригинална италијанска карбонара

Igor

Ќе ја препознаете само по деколтето: Оваа македонска пејачка стана „блондинка“ (ФОТО)

Igor

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Дознајте кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо