Ознака : мегзит

Ви Препорачуваме Свет Сцена

И принцот Хари наседна на телефонска измамата: Мислел дека му се јавува Грета Тунберг! (ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари се јавил на телефон и се расприкажал за Мегзит, за Доналд Трамп и за светските водачи. Мислел дека му се јавува Грета Тунберг,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од 31 март официјално престануваат да дејствуваат како високи членови на британското кралско семејство. Според таа одлука...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Еспресо
За напуштањето на кралското семејство и започнувањето на самостоен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо
Кралицата Елизабета прв пат официјално се појави во јавноста по неочекуваната одлука за напуштањето на кралската должност на принцот Хари и војвотката Меган Маркл. Кралицата,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кралицата ја соопшти својата одлука: Транзитен „Мегзит“, а повеќе би сакала тоа да не е така!

Еспресо
Кралицата Елизабета се согласи на „период на транзиција“ во кој принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе престојуваат во Канада но и во Велика Британија,...