17.8 C
Скопје
05:26 - 20 мај, 2024

Ознака : тоа не така

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кралицата ја соопшти својата одлука: Транзитен „Мегзит“, а повеќе би сакала тоа да не е така!

Еспресо
Кралицата Елизабета се согласи на „период на транзиција“ во кој принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе престојуваат во Канада но и во Велика Британија,...