10.8 C
Скопје
21:44 - 28 февруари, 2024

Ознака : датум

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Мистерија околу точниот датум на смртта на Шинејд О’Конор: „Датумот на смртта е непознат“

Еспресо
Смртта на ирската пејачка се оплакуваше ширум светот, таков беше нејзиниот придонес во светот на музиката и бројни беа луѓето на кои таа им помогна...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Датумот 6 јуни (6.06) е еден од најмоќните енергетски денови во годината. Ова е првата летна краткоденица, кога универзумот слуша барања и исполнува желби. Сепак,...
АстроИнтимаЛајфстајлРетроСлајдерХороскоп

Што да (не)правите на огледалниот датум 23.02.2023: Како да ја искористите магијата на денот за исполнување на желба!

М.П
Нумеролозите го нарекуваат 23 февруари 2023 година како огледален датум што може да влијае на судбината на луѓето. Што е уникатно за овој датум, што...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бритни Спирс го одреди датумот за свадба и покажа дел од венчаницата

Еспресо
Големиот ден е закажан. Мирисот на цвет од портокал веќе е во воздухот за Бритни Спирс. Бремената поп ѕвезда се подготвува за венчавката со своето момче...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ердоган: „Веќе денес е возможен датум за средба меѓу Путин и Зеленски, расположени сме да бидеме домаќини на самитот“

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави „позитивен пристап“ кон самитот меѓу Володимир Зеленски и Владимир Путин: „Со денешните разговори ќе го дефинираме датумот за средбата....
БалканСлајдерСцена

ПОЗНАТ Е ДАТУМОТ НА СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО И ХАНА ХУЉИЌ: Побрзо е отколку што мислите, а се огласи и Данијела

Еспресо
Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека Петар Грашо и Хана Хуљиќ планираат венчавка, а се пишуваше дека младата пејачка веќе знаела која венчаница...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и дознајте му го карактерот

jasmina.kantardzieva
Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од 31 март официјално престануваат да дејствуваат како високи членови на британското кралско семејство. Според таа одлука...
Хороскоп

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Igor
Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот. Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија,...