23.8 C
Скопје
12:57 - 10 август, 2022

Ознака : ердоган

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Што разговараа Ердоган и Путин; Ердоган: „Го потсетив Путин дека можеме да ја одржиме неговата средба со Зеленски“

Еспресо
Ердоган рече дека го поканил Путин да седне на преговарачка маса со Зеленски. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, по враќањето од Сочи од средбата со...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Средба на Путин и Еродган, за што ќе разговараат денес двајцата лидери

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган денес треба да се сретнат и да разговараат. Двакцата државници се на состанокот во Сочи,...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Путин го предизвикува Бајден и отпатува во Иран: Трилатерална средба со Раиси и Ердоган

Еспресо
Веднаш по патувањето на американскиот претседател во Заливот, рускиот претседател Владимир Путин замина за Техеран. Јасна порака: Русија не е изолирана! Денеска започнува посетата на...
Еспресо Слајдер

Ердоган го замрзна влезот на Шведска и Финска во Нато: „додека не се исполнат сите услови поставени од Турција“

Еспресо
Влезот на Шведска и Финска во НАТО е блокиран додека не се исполнат сите услови поставени од Турција. Ова го соопшти турскиот претседател Ердоган, алудирајќи...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Ердоган: „Турција е подготвена да го извезе житото што ќе излезе од Украина“

еспресо
Турскиот претседател е подготвен повторно да разговара со Путин и Зеленски за прехранбените производи блокирани во украинските пристаништа. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

НАТО ги прифаќа барањата на Ердоган, а Турција го отстрани ветото: зелено светло за Шведска и Финска

Еспресо
Министрите за надворешни работи на Турција, Шведска и Финска во Мадрид потпишаа меморандум за разбирање и постигнаа договор за апликацијата за членство во НАТО на...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

Љубовницата на Путин – Кабаева купила две куќи во Турција, наводно ќе се сели со посредство на Ердоган

Еспресо
Според руски опозициски извор, љубовницата на Владимир Путин, има две луксузни домови во Турција, земја членка на НАТО. Според гласините, Алина Кабаева (39) поседува викендица...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Слајдер

Ердоган: „Следната недела ќе разговарам со Путин и Зеленски“; преговори за „коридор за жито“

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган следната недела има намера да разговара со рускиот и украинскиот претседател Владимир Путин и Володимир Зеленски, а ќе разговараат за...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Мир на повидок? Можна средба во Истанбул; Путин ја нагласи „подготвеноста на Русија за непречен транзит на стоки“, вклучително и украинско жито

Еспресо
Дали конечно мирот е на повидок? Русија и Украина се во тепка ситуација поради високиот број на човечки загуби. Турција е подготвена да организира состанок...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Ердоган: „Утре ќе ги слушнам и Путин и Зеленски. Не за Шведска и Финска во НАТО“

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека наскоро ќе има телефонски разговор и со лидерот на Москва, Владимир Путин, и со лидерот на Киев, Володимир...