11.8 C
Скопје
22:36 - 23 април, 2024

Ознака : ердоган

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Каков фудбалер бил Ердоган: Заработувал по 100 долари за победа и бил блиску до трансфер во Фенербахче

Еспресо
Сега претседателот на Турција има свој клуб и целосна контрола над навивачите. Реџеп Таип Ердоган е еден од највлијателните луѓе во историјата на турскиот фудбал....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

(Видео) Погледнете каде живее Ердоган, најплатениот политичар во светот: 250 приватни соби за него и Емине, базени, турски купатила…, само за греење се плаќа над 600.000 евра

Еспресо
Претседателот на Турција, Ердоган, го стекнал своето богатство со инвестирање во акции и во недвижен имот. Сопственик е на неколку ресторани и на фудбалски клуб...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган му предложил на Путин едностран прекин на огнот: Еве за што разговарале

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му предложи на својот руски колега Владимир Путин едностран прекин на огнот, јавува Анадолу. Како што истакнал Ердоган, повиците за...
ЕспресоСлајдер

Ердоган најави телефонски разговор со Путин во недела, потоа и со Зеленски

Еспресо
Ердоган рече дека ќе има телефонски разговори со Путин на 11 декември. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека во недела на 11 декември ќе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган: ЕУ ќе плати „бесконечна“ цена за изолирањето на Русија, „главниот удар ќе падне врз Европејците, а не врз Американците“

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека политиката на изолација на Русија што ја водат западните земји може да доведе до сериозни последици за нив...
ЕспресоСлајдер

Бројот на повредени во експлозијата во Истанбул се зголеми на 53, потврди турскиот претседател Ердоган

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја нарече експлозијата во Истанбул „гнасен напад“. Тој објави и дека шест лица загинале, а бројот на повредени се искачи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган го кажа условот Турција да ги одобри барањата на Финска и Шведска за влез во НАТО

Еспресо
Ердоган: Шведска и Финска може да влезат во НАТО откако ќе ги исполнат барањата на Анкара. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека одобрувањето на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Олаф Шолц го смени ставот кон Путин, сега бара заеднички јазик“: Ердоган гледа светла точка во дипломатијата на лидерите

Еспресо
Германскиот канцелар Олаф Шолц го смени ставот кон рускиот претседател Владимир Путин и сега е за изнаоѓање заеднички јазик со него. Ова мислење во средата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган сака да организира средба меѓу Путин и Зеленски: „Не губам надеж“

Еспресо
Турскиот претседател Ердоган изјави дека Путин сака да стави крај на конфликтот во Украина што е можно поскоро, пренесуваат руските портали.  Турскиот претседател Реџеп Таип...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган бара Москва да ѝ го врати Крим на Украина

Еспресо
Анкара го поддржува територијалниот интегритет на Украина и ја отфрла илегалната анексија на Крим, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Враќање на Крим на Украина,...