21.8 C
Скопје
18:04 - 30 мај, 2024

Ознака : истанбул

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Сеизмолози: Прашање на време е кога Истанбул ќе го погоди силен земјотрес, еве кој дел најмногу би настрадал

Еспресо
Врз основа на повеќе истражувања, утврдено е дека е само прашање на време кога Истанбул повторно ќе го погоди силен земјотрес. Направени се научни претпоставки...
ЕспресоСлајдер

Бројот на уапсени осомничени за вмешаност во бомбашкиот напад во Истанбул се искачи на 50

Еспресо
Турскиот министер за правда Бекир Боздаг најави апсење на 50 лица осомничени за вмешаност во терористичкиот напад во Истанбул на 13 ноември, јавува ТВ каналот...
ЕспресоСлајдер

Бројот на повредени во експлозијата во Истанбул се зголеми на 53, потврди турскиот претседател Ердоган

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја нарече експлозијата во Истанбул „гнасен напад“. Тој објави и дека шест лица загинале, а бројот на повредени се искачи...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

(ФОТО) Да се прошетаме низ Истанбул и да го запознаеме од една поинаква перспектива

Еспресо
Град на два континента, Град на бројни раскрсници, Град каде што Западот се запознава со Истокот. Тоа е Истанбул. Но Истанбул не е само Босфор,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Договор за извоз на жито меѓу Украина и Русија: денеска се чека потпис во Истанбул

Еспресо
Ердоган најави дека посредувал заедно со Обединетите нации. САД: добар договор, Москва е одговорна за конкретната примена.  Договорот е постигнат и денеска ќе се потпише:...
Наши ФациСлајдерСцена

СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА: Јас и Атиџе сме добри и безбедни, сочувствуваме со настраданите во трагедијата

К. А.
Најмалку 45 лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот „Струма” во Бугарија, кога се запали автобус со македонски таблици што сообраќал на релација од Истанбул...
ЛајфстајлСлајдерСтил

ВИСТИНСКО ШОУ ВО ИСТАНБУЛ: Пилот леташе низ два тунели со 245 км/ч

И. Т.
Италијанскиот професионален пилот Дарио Коста во саботата изврши неверојатен подвиг и на тој начин напиша ново поглавје во историјата на воздухопловството – тој прелета низ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Емина Јаховиќ со емотивна исповед: Не ни знаев дека сум бремена, нешто не беше во ред со бебето

Васко Спасоски
Пејачката Емина Јаховиќ (38) беше гостин во една емисија каде откри болни моменти својот приватен живот. Емина со јавноста сподели шокантни информации дека во една...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Европа во изолација: Пусти улици во Скопје, Барселона, Белград, Париз, Лондон, Рим… (ФОТО)

Еспресо
Изолацијата поради коронавирусот направи некои од најпрометните европски улици да станат пусти, а еве како изгледаат Скопје, Белград, Загреб, Лондон, Париз, Будимпешта, Рим…    ...
ЛајфстајлСцена

Погледнете што му посвети Анастасија Ражнатовиќ на покојниот татко

Igor
Ќерката на Цеца Ражнатовиќ е на одмор во Истанбул, а на Инстаграм споделила фотографии од патувањето. Една од споделените фотографии ги разнежни нејзините обожаватели. Анастасија...