Европа во изолација: Пусти улици во Скопје, Барселона, Белград, Париз, Лондон, Рим… (ФОТО)

Изолацијата поради коронавирусот направи некои од најпрометните европски улици да станат пусти, а еве како изгледаат Скопје, Белград, Загреб, Лондон, Париз, Будимпешта, Рим…

Скопје/Profimedia
Белград/Profimedia
Загреб/Profimedia
Мадрид/Profimedia

 

Будимпешта/Profimedia
Бирмингем, Англија/Profimedia
Дворецот Виндзор, Лондон/Profimedia
Лондон/Profimedia
Париз/Profimedia
Барселона/profimedia
Барселона/profimedia
Рим/Profimedia
Истанбул/Profimedia
Истанбул/Profimedia

 

Слични објави

Дали „One direction“ најавија повторно враќање на сцената? Лијам откри повеќе од тоа што треба!

Еспресо

Анџелина Џоли не сака да биде пријателка со Пит: „Тој ми го преврте животот наопаку!“

Igor

Погледнете како изгледа Шерон Стоун (62) во бикини (ФОТО)

По бизарните слики, Мајли Сајрус овој пат ја покажа брадавицата во Њујорк! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor

Пејачката Ирена Спасовска позира со длабоко деколте, ама ги покажа и гаќичките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар