-5.2 C
Скопје
01:09 - 26 јануари, 2022

СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА: Јас и Атиџе сме добри и безбедни, сочувствуваме со настраданите во трагедијата

Најмалку 45 лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот „Струма” во Бугарија, кога се запали автобус со македонски таблици што сообраќал на релација од Истанбул до Скопје.

По тешката сообраќајна несреќа, многу загрижени луѓе од сите страни на светот, се јавуваат на своите роднини и пријатели во Македонија, а кои овие денови патувале на оваа релација, за да дознаат дали се добри и безбедни.

(ФОТО) АТИЏЕ И СУЗАНА ВО ИНСТАБУЛ: Хероината од филмот „Медена Земја“ последен пат била во Турција во далечната 1994 година со својот татко

Меѓу нив, е и пејачката и водителка Сузана Турунџиева која со Атиџе Муратова деновиве престојуваше во Истанбул, Турција.

Како што вели Сузана во изјавата за „Слободен печат“, тие во исто време се враќале од Истанбул, кога се случила страотната трагедија, но Сузана и Атиџе патувале со автомобил, преку Грција.

Сузана вели дека бројни нејзини роднини и познаници, кога дознале за трагедијата во Бугарија, а знаејќи дека Сузана и Атиџе се враќаат истиот ден од Истанбул, загрижени и во паника непрекинато ја барале Сузана за да прашаат каде се и како се.

За да ја смири загриженоста и вознемиреноста кај луѓето, Сузана објави и статус на Фејсбук во која порача:

*Преземено од СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....