30.8 C
Скопје
13:51 - 10 август, 2022

(ФОТО) АТИЏЕ И СУЗАНА ВО ИНСТАБУЛ: Хероината од филмот „Медена Земја“ последен пат била во Турција во далечната 1994 година со својот татко

За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати.

Нивното пријателство не беше спречено ниту од пандемијата на коронавирусот. Двете дами го користеа секој момент да го поминат заедно, а секое нивно дружење да го збогатат со многу музика.


Неодамна двете дами го остварија долго најавуваниот дует „Од Бекирлија до Битола“, а притоа беше промовиран и видео спот за оваа композиција, која е најава за нивниот прв заеднички албум „Иста судбина“.

Овој убав претпразниен период Атиџе и Сузана го искористија за посета на прекрасниот Истанбул, Турција, дамнешна желба на Муратова. Хероината од филмот „Медена Земја“ последен пат била во Турција во далечната 1994, заедно со нејзиниот веќе покоен татко, а по толку години Сузана и ја исполнува повторно желбата да го посети бисерот на Босфорот.


Заслепени од убавината на најновата, најголемата и највисоката џамија која се гледа од сите страни на Истанбул, стои во описот на една од објавите на Турунциева на која заедно со Атиџе се фотографирани пред најголемата и највисоката џамија во Истанбул, Сината џамијата.


Следниот ден уживањето двете дами го продолжија низ пазарите во Истанбул, нешто што не смее да се пропушти, а по прошетката, седнаа и начас со локум.

Недела е ден за пазарување… Во Турција секој убав муабет започнува со чај и локум, стои во описот на прекрасните фотогалерии кои Сузана ги сподели со своите фанови.

Слични објави

Брод со мигранти кој пловел за Италија доживеал бродолом во Егејското Море: Десетици исчезнати, 29 спасни

Еспресо

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо
Се вчитува....