7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Си го испечатил сертификатот за примена вакцина на маица, за да не го вознемируваат келнерите!

Главното прашање на нашата нова реалност е – дали сте вакцинирани против ковид-19?

Кога ќе седнеме во некој ресторан, кафуле и слично кога ќе дојде келнерот, веќе првото прашање што ни го поставува е – дали имате сертификат за примена вакцина? Па почнуваме да го бараме низ џебовите или мобилниот телефон, па не фаќа паника, додека келнерот трпеливо чека…

Не е многу пријатно. Што ако сте го заборавиле сертификатот дома? На контролорите тоа не им е важно, тие сакаат да видат колку дози сте примиле во рамо.

Но, овој човек решил да се ослободи од сите овие маки! Имено, тој на маицата си го испечатил сертификатот за вакцина против ковид-19 и секој може да види кога и која вакцина ја примил. А QR кодот, огромен, може да се скенира и од авион.

Па нека го праша сега некој дали е вакциниран. Има доказ црно на бело, сега може да ужива лезетски!

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....