14.8 C
Скопје
06:57 - 22 мај, 2024

Ознака : летање

Ви ПрепорачувамеЗдравјеИстражувањаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ШТО ЗНАЧИ АКО СОНУВАТЕ ДЕКА ЛЕТАТЕ? Фасцинантни толкувања на психолозите

Еспресо
Често се случува да сонуваме дека летаме. Тоа е сон што веќе го проучувале и Фројд и Јунг, сон кој води кон различни фасцинатни толкувања....
ЛајфстајлСлајдерСтил

ВИСТИНСКО ШОУ ВО ИСТАНБУЛ: Пилот леташе низ два тунели со 245 км/ч

И. Т.
Италијанскиот професионален пилот Дарио Коста во саботата изврши неверојатен подвиг и на тој начин напиша ново поглавје во историјата на воздухопловството – тој прелета низ...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СОНУВАТЕ ДЕКА ЛЕТАТЕ? Сите значења и толкувања на овој сон

jasmina.kantardzieva
Меѓу најчестите соништа поврзани со летањето е оној во кој сонувачот се гледа себеси како лета. Чест е и кај децата и кај возрасните и...
Здрави навики

Летајте и слабејте со „антигравити“ вежбите

Igor
Може ли да замислите да правите гимнастика речиси во бестежинска состојба? Да кажеме, да летате и истовремено да вежбате. И истовремено, да слабеете, да ги...