24.8 C
Скопје
15:05 - 30 мај, 2024

Ознака : маја талевска

Здрави навики

Маја Талевска Печников, инструктор по пилатес: Што да јадеме пред и после тренинг?

Слободен печат
ПРЕД ТРЕНИНГ Умереноста и балансот во исхраната е она што ни дава енергија и чувство на ситост за време на тренингот. Правилната исхрана може да...
Здрави навики

Летајте и слабејте со „антигравити“ вежбите

Igor
Може ли да замислите да правите гимнастика речиси во бестежинска состојба? Да кажеме, да летате и истовремено да вежбате. И истовремено, да слабеете, да ги...