9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : значење

Здравје Истражувања Слајдер

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Скоро на секој од нас му се случило некогаш да се разбуди од сон испотен, исплашен, а срцето како да сака да му излезе од...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СОНУВАТЕ ДЕКА ЛЕТАТЕ? Сите значења и толкувања на овој сон

jasmina.kantardzieva
Меѓу најчестите соништа поврзани со летањето е оној во кој сонувачот се гледа себеси како лета. Чест е и кај децата и кај возрасните и...
Секојдневие

Што кажува вашата профилна фотографија за вас?

Еспресо
Доколку на сликата има дете, односно вие како дете или некое бебе – модел, вие порачувате: „Уште сум мала, не можам и не сакам да...
Сцена Хороскоп

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor
Во астрологијата Нептун ги означува нашите уметнички способности, дали сме реални или фантазери, на кој начин ја доживуваме околината. Оваа планета владее со интуицијата, психичките...
Uncategorized

НЕМА ЖЕНСКА ВАРИЈАНТА: Ова машко име е популарно на Балканот, но има тажно значење

Igor
Во денешно време младите родители често се двоумат дали на своето новородено дете да му дадат модерно или традиционално име. На балканските простори сè уште...