25.8 C
Скопје
14:58 - 28 мај, 2024

Ознака : душа

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КОЈА Е ВИСТИНСКАТА ЦЕЛ НА ПОСТОТ: Почна велигденскиот пост, што тој значи? Чистење на душата и телото од телесни и душевни страсти…

Еспресо
Постот во православието зазема важно место и без него нема напредок во духовен и морален поглед. Вистинската цел на постот е чистење на душата и...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЈА „РАЗНЕСЕ“ СЦЕНАТА ВО ШТИП СО НЕЈЗИНАТА ИЗВЕДБА: Слушнете ја песната која според многумина требаше да победи на „Макфест”

Еспресо
Сѐ уште пристигаат пофални зборови за одличниот настап и фантастичната интерпретација на младата пејачка Лара Иванова на овогодишниот фестивал “Макфест”, кој се одржа пред неколку...
СценаХороскоп

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor
Измина речиси цела од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие се уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете...
СценаХороскоп

3 хороскопски знаци кои ќе ја запознаат својата сродна душа во наредните 2 недели

Igor
Месец април на некои им донесе вистински хаос, но на други неверојатни промени. Ако вашиот знак се наоѓа на оваа листа, тогаш спаѓате во втората...