39.8 C
Скопје
16:03 - 19 јули, 2024

Ознака : 2021

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

РАЗГОВОР СО ВОЛОНТЕРОТ НА ГОДИНАТА -ДИМИТАР ТАНУРОВСКИ: Најдобар начин да се најдете себеси, е да се изгубите во служба на другите!

Кате Божиновска
Димитар Тануровски е студент во четврта година на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Оваа година тој ја доби наградата за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ВИЕНА ВО ВОЛШЕБНА ПРАЗНИЧНА АТМОСФЕРА: Неколку милиони лед светилки, божиќни пазари, панорамско тркало…

Ј.К.Д
Некои градови носат посебна магија за време на празничната сезона. Меѓу први кои се накитени, традиционално, се Виена, Лондон и Њујорк. Ви носиме дел од...
АстроВи препорачуваме на СПСлајдерХороскоп

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП – ДЕКЕМВРИ 2021: Како ќе ја завршите старата година?

Еспресо
Месецот декември ќе заврши со влегувањето на планетата Јупитер во знакот на Риби, која наскоро ќе донесе добри вести за сите водни знаци. А вие,...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЈА „РАЗНЕСЕ“ СЦЕНАТА ВО ШТИП СО НЕЈЗИНАТА ИЗВЕДБА: Слушнете ја песната која според многумина требаше да победи на „Макфест”

Еспресо
Сѐ уште пристигаат пофални зборови за одличниот настап и фантастичната интерпретација на младата пејачка Лара Иванова на овогодишниот фестивал “Макфест”, кој се одржа пред неколку...
UncategorizedНаши ФациСлајдерСцена

МАКФЕСТ 2021: Победа за дебитантот Александар Тодоровски

Кристина Апостолова
Александар Тодоровски со песната ,,Под исто небо“ е победник на годинашното 36. издание на „Макфест“.  Дебитантот успеа да триумфира на штипскиот фестивал во конкуренција на...
БалканСлајдерСцена

Ник Кејв и„Бед Сидс“ пристигнуваат на ЕГЗИТ 2022

jasmina.kantardzieva
Големиот Ник Кејв и неговите „Бед Сидс“ се првите потврдени хедлајнери на 21 издание на ЕГЗИТ фестивалот, кој ќе биде одржан од 7 до 10...