17.8 C
Скопје
11:36 - 27 февруари, 2024

Ознака : годината

СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Дуетот на Лејди Гага и Аријана Гранде прогласен за песна на годината

Еспресо
Британскиот „Guardian“ хитот на Лејди Гага „Rain on me“ го прогласи за најдобра песна објавена во 2020 година…Дуетот кој поп ѕвездата го сними со Аријана...
Секојдневие

Модно изненадување за почеток на годината: Необична боја која одеднаш започнаа сите да ја носат (ФОТО)

Еспресо
Откако изминатата есен ја одбележа зелената боја во апсолутно сите нијанси, се чини дека модниот свет продолжил да црпи инспирација директно од природата. Модните познавачи...
Хороскоп

3 хороскопски знаци за кои ДЕКЕМВРИ ќе биде НАЈЛОШИОТ МЕСЕЦ во годината!

Слободен печат
Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така...
СценаХороскоп

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor
Измина речиси цела од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие се уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете...
ЛајфстајлСцена

„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Igor
Една од најомилените ѕвезди на Холивуд актерот Кијану Ривс, дефинитивно спаѓа во групата најсакани познати личности. Поради неговата непосредност, природност и скромност, актерот е обожуван...
ЛајфстајлСцена

УТКА НА ГОДИНАТА: Ријана во кич издание предизвика лавина негативни коментари (ФОТО)

Igor
Славната и најбогата пејачка ја изненади јавноста со неочекуваниот моден избор. Ријана им се врати на деловните обврски по одморот со нејзиниот дечко милијардер. Таа...