21.8 C
Скопје
01:47 - 5 јули, 2022

Ознака : меркур

Астро Слајдер Хороскоп

Почнува да делува ретроградниот Меркур: Што не треба да правите, а како да го искористите на најдобар начин

еспресо
Ретроградниот Меркур се случува на секои три до четири месеци. Од денес почнува неговото ретроградно движење и ќе трае до 3 јуни.  Еве на што...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Од утре Меркур е ретрограден: Ќе се откријат лагите, ќе паднат маските, луѓето од минатото ќе ви се вратат во животот…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае до...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Како ретроградниот Меркур ќе ви делува на сексуалниот живот: Лавовите во нови врски, Водолиите во соло игри, Биковите со нови пози…

Еспресо
Ретроградниот Меркур, ќе се случува од 10 мај и ќе трае до 3 јуни, ќе ни донесе недоразбирања, кофликти, задоцнувања, одложувања и куп други проблеми....
Астро Слајдер Хороскоп

ПОДГОТВЕТЕ СЕ, НА 10.МАЈ ДОАЃА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Девиците со работни проблеми, Биковите -нервозни, Скорпиите тотално несфатени…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ШТО ИМ НОСИ РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР на хороскопските знаци (10 мај – 3 јуни): Нарушени планови, промени во последен миг, штетни договори, загуби на пари…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Што ќе им донесе МЕРКУР ВО БИК на хороскопските знаци: Од ДЕНЕС – за да успеете – гледајте ги соговорниците право во очи!

Еспресо
Меркур во Бик е мудар, има практичен разум и нос за бизнис, а ќе престојува во соѕвездието Бик од денес (11.април) до крајот на април,...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ВНИМАВАЈТЕ, МЕРКУР ВО РИБИ ВЛЕГУВА НА 10.МАРТ, ШТО НАВИСТИНА ЗНАЧИ? На кои хороскопски знаци ќе им донесе среќа, а кои ќе носат погрешни одлуки кои скапо ќе ги чинат на долгорочен план!

Еспресо
Меркур влегува во знакот Риби на 10 март, каде што ќе остане до 26 март. Иако нема долго да остане во овој воден знак, ќе...
Астро Мала астро школа Слајдер Хороскоп

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ВО 2022: Како хороскопските знаци максимум да искористат од неговата моќ

Еспресо
Ви ги носиме сите детали за ретроградниот Меркур во 2022 година и како ќе делува на хороскопските знаци. Го имавме во јануари, но ќе мора...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ШТО НИКАКО НЕ ТРЕБА ДА ПРАВИТЕ НА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР, до 3. февруари: Златни правила за сите хороскопски знаци!

Еспресо
Ретроградниот Меркур, прв во оваа година, кој е веќе во тек, ќе ни носи недоразбирања, кофликти, задоцнувања, одложувања и куп други проблеми се до 3...
Астро Слајдер Хороскоп

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР ВО СПАЛНАТА СОБА: Какви сексуални искуства им носи на хороскопските знаци, мора да ги пробате!

Еспресо
Ретроградниот Меркур, прв во оваа година, кој е веќе во тек, ќе ни носи недоразбирања, кофликти, задоцнувања, одложувања и куп други проблеми се до 3...