Ознака : име

Народ гледа Слајдер

Селото Фукинг во Австрија ќе го промени името: Доста ни беше од лошите шеги!

Васко Спасоски
Во Австрија постои село со име Фукинг (Fucking), но тоа наскоро ќе биде променето, бидејќи како што изјавила градоначалничката: „Доста ни беше од посетители и...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо
Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, кој еден ден би требало да стане и крал, во 2013 година го роди нивното прво дете, принцот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Овој документ откри кое име го користи принцот Хари откако го напушти кралството

Еспресо
Принцот Хари последниот ден од март официјално ги остави сите кралски и воени должности и заедно со неговата сопруга повеќе не ја користат титулата „HRH“...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пипа Мидлтон повикала такси под лажно име, но такситот ја препознал – „Се криеше во мракот“

Еспресо
Пипа Мидлтон (36), сестрата на војвотката Кејт Мидлтон (38) многу пати се нашла во ситуација кога ќе излезе на прошетка или со својот син Артур...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

По еден месец откриено кое име Енрике и Курникова и го дале на ќеркичката

Еспресо
Поранешната тенисерка и пејачот Енрике пред еден месец го добија своето трето дете… Пејачот Енрике Иглесијас и неговата сопруга Ана Курникова конечно по пет недели...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл службено ќе ги отстапат своите кралски должности на 31 март, а дотогаш имаат уште неколку закажани случувања на кои ќе...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Славниот пејач Сем Смит со необична желба до фановите! (ФОТО)

Еспресо
Пејачот со ангелски глас, Сем Смит, ги прашал фановите да му помогнат при бирање на ново женско име. Всушност, 27-годишниот музичар веќе истакна дека тој...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Скромниот Бред Пит носел ознака со своето име „за секој случај“!

Еспресо
Актерот Бред Пит (56) е глобално славен и за него имаат слушнато дури и оние кои не гледаат филмови, но и покрај тоа на ручекот...
Лајфстајл Сцена

Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Igor
Ако некој е под лупа на јавноста, тоа сигурно е британското кралско семејство. За тоа во добар дел е заслужна и мистеријата која владее околу...
Лајфстајл Сцена

Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ го открија името на вториот син (ФОТО)

Igor
По породувањето со вториот син, но и за време на бременоста, Ана Ивановиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно споделување фотографии и случувања од приватниот...