24.8 C
Скопје
12:33 - 14 април, 2024

Ознака : огнен

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Огњен Амиџиќ и Мина одбраа необично име за синчето: Потекнува од словенската митологија

еспресо
Сопругата на Огњен Амиџиќ, Мина Наумовиќ утрово се породи и роди син. Парот на нивниот наследник му го даде името Перун, пишува српски Блиц. Перун...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Двојничката на Јована Јеремиќ направи хаос во Амиџи шоу: „Исклучи ги камерите!“

Еспресо
Претходните денови можевме да забележиме дека водителката Јована Јеремиќ доби двојничка. Девојката која ја имитира водителката, синоќа гостуваше во „Амиџи шоу“ и ја расплака од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова се двете претходни сопруги на Огњен Амиџиќ, Мина е трета среќа

Еспресо
Популарниот водител Огњен Амиџиќ потврди дека стапил во брак со колешката Мина. Тој се огласи за медиумите и откри дека сакале се да помине без...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Огњен Амиџиќ и Мина чекаат бебе: Убавата вест ја потврди и водителот

Еспресо
Познатиот водител Огњен Амиџиќ и неговата девојка Мина Наумовиќ ќе станат родители. Огњен и Мина ја дознале радосната вест пред еден месец, како што пренесуваат...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Огњен Амиџиќ со љубовта Мина уживаат во луксуз на Санторини: „За сите пари“

Еспресо
Популарниот пар водители Мина и Огњен отпатуваа на море, а водителката веднаш се пофали со луксузната дестинација постирајќи фотографии на Инстаграм „стори“. Водителот Огњен Амиџиќ...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина споделија романтични мигови од домашна атмосфера: „Ало, лудница“

Еспресо
Водителот Огњен Амиџиќ и неговата колешка и партнерка Мина Наумовиќ се почесто прикачуваат заеднички фотографии и видеа на социјалните мрежи, а сите можат да видат...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Свекрвата“ на Огњен Амиџиќ е вистинска убавица: Мина е иста како мајка ѝ, неверојатна сличност!

Еспресо
Српската водителка Мина Наумовиќ предизвика големо внимание во јавноста благодарение на врската со популарниот водител Огњен Амиџиќ. Водителката често на социјалните мрежи објавува фотографии и...
БалканСлајдерСцена

(Фото) „Огњен Амиџиќ и Мина веќе живеат заедно“, а со месеци ја криеле врската: Фотографија која ги „издаде“

Еспресо
Јавноста не престанува да зборува за новата девојка на Огњен Амиџиќ, Мина Наумовиќ, која работи заедно со него во телевизиската емисија. Имено, новите информации укажуваат...
СветСлајдерСцена

(Фото) Се огласи новата девојка на Огњен Амиџиќ: И тоа директно од станот на водителот!

Еспресо
Огњен Амиџиќ по разводот влезе во емотивна врска со колешката Мина Наумовиќ. Водителот се огласи и откри дека е во врска, иако прво демантираше, но...
ЛајфстајлСцена

Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Igor
Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот бракот на...