Tag : палата

Свет Слајдер Сцена

Принцезата е бремена, цела палата слави – Кралицата Елизабета ќе добие уште едно правнуче

Слободен печат
Правнуката на кралицата Елизабета, Зара има веќе две девојчиња, а поради спонтаните абортуси за кои и јавно говореше, бременоста во 39-та година уште повеќе и...
Лајфстајл Сцена

Призна дека жали за изборот: Поранешниот крал се огласи првпат по снимките каде неговата жена има секс (ФОТО)

Igor
Поранешниот крал на Малезија признал дека „жали поради своите лични избори“ по бракот со руската мисица и поради тоа се откажал од престолот минатата година....
Лајфстајл Сцена

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor
Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина...
Лајфстајл Сцена

Име кое никој не го очекуваше: Официјално објавено името на кралското бебе

Igor
Новородениот син на британскиот принц Хари и Војвотката од Сасекс, новото кралско бебе, ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денес Бекингемската палата. Меган Маркл...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian