Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина привремено, додека експерти се трудат да го решат овој проблем.

Во Бекингемската палата се повикани службите за дератизација и дезинфекција, откако кујнскиот персонал се пожалил за честата појава на овие глодари во кујната.

Близок извор до кралското семејство изјавил дека персоналот во палатата веќе е навикнат да гледа мали кафени глувци и дека овој проблем е многу одамна достапен и ќе биде навистина тешко да се реши бидејќи тие веќе станале отпорни на секаков отров.

Истото е потврдено и од страна на портпаролите на Агенцијата за контрола на штетници.

Слични објави

ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Igor

Принцезата Шарлот наполни 5 години: Најновите фотографии ја воодушевија јавноста

Еспресо

Деколтето на Мадона ги шокираше фановите: „Кој ја пуштил ваква во емисија?”

Igor

И ќерката на Кејт Мос на насловните страници

Еспресо

Лак за нокти: Ако одберете некоја од овие нијанси, нема да згрешите (ФОТО)

Igor

Ги воодушеви фановите со фотографиите: Жешката манекенка ужива на плажа

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − единаесет =

Слични објави

Пуштен новиот сингл на Антониа Гиговска

Igor

Зошто најмоќните жени во светот за Велигден носеа иста боја: Што порачува пастелно сината боја?

Igor

Луна Џогани се соблече, влезе во џакузи и почнала да се снима… (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ја памтите БИГ МАМА, толку многу ослабна што нејзиното тело изгледа перфектно (ФОТО)

Igor

ФОТО: Оливија ги „сервираше“ градите качена на јахта, но тоа не е се!

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian