13.8 C
Скопје
03:56 - 28 септември, 2023

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина привремено, додека експерти се трудат да го решат овој проблем.

Во Бекингемската палата се повикани службите за дератизација и дезинфекција, откако кујнскиот персонал се пожалил за честата појава на овие глодари во кујната.

Близок извор до кралското семејство изјавил дека персоналот во палатата веќе е навикнат да гледа мали кафени глувци и дека овој проблем е многу одамна достапен и ќе биде навистина тешко да се реши бидејќи тие веќе станале отпорни на секаков отров.

Истото е потврдено и од страна на портпаролите на Агенцијата за контрола на штетници.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....