7.8 C
Скопје
03:13 - 27 февруари, 2024

Ознака : бекингемска

ЛајфстајлСцена

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor
Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина...
ЛајфстајлСцена

Име кое никој не го очекуваше: Официјално објавено името на кралското бебе

Igor
Новородениот син на британскиот принц Хари и Војвотката од Сасекс, новото кралско бебе, ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денес Бекингемската палата. Меган Маркл...