4.8 C
Скопје
02:11 - 4 март, 2024

Ознака : бегство

ЕспресоСлајдер

Претседателот на Шри Ланка, по неколку обиди за бегство, успеал да избега со сопругата на Малдиви

Еспресо
Претседателот на Шри Ланка Готабаја Рајапакса ја напуштил земјата со воен авион и пристигнал на Малдивите, што е веројатна увертира за неговата оставка по неколкумесечните...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома за Аладин: Погледнете како изгледа нејзиниот прв сопруг! (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Емина Јаховиќ на свои 17 години се омажила за Новопазарецот Алдин Џуловиќ, меѓутоа по само шест месеци ти се развеле. Емина на својата прва...
Филм и ТВ

Режисер од Лос Анџелес е убеден дека Тупак е ЖИВ, снима филм за неговото бегство! (ВИДЕО)

Еспресо
Режисерот Рик Бос од Лос Анџелес е убеден дека познатиот рапер, Тупак Шакур, всушност и понатаму е жив. Човекот кој го пренесе оваа тврдење, режисерот...
ЛајфстајлСцена

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor
Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина...