Име кое никој не го очекуваше: Официјално објавено името на кралското бебе

Новородениот син на британскиот принц Хари и Војвотката од Сасекс, новото кралско бебе, ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денес Бекингемската палата.

Меган Маркл и принцот Хари се појавија денес за прв пат пред новинарите со кралското бебе кое се роди во понеделникот, опишувајќи го чувството на родителството како „магично“.

Тие својот син го претставија на мала група новинари, а тој беше замотан во бело ќебе и имаше бело капче, пренесува Ројтерс.

„Магично е, навистина е неверојатно да ги имате двете најдобри момчиња на светот и многу сум среќна“, изјави Меган.

Таа додаде дека нивниот син го „има најслаткиот темперамент и спие добро“.

Хари изјави дека родителството е неверојатно, како и фактот дека имате сопствен извор на задоволство.

Тие најавија дека ќе ја посетат кралицата Елизабета Втора (93) за да се запознае со своето осмо правнуче.

Слични објави

Сите се престрашија кога ја видоа фотографијата на Деми Мур!

Igor

Карлеуша во најатрактивниот фустан досега (ФОТО)

Igor

ФОТО | Ќерката на Хајди Клум заблеска на насловната страница на „Вог“: Ѝ благодарам на мајка ми за се!

Еспресо

Новогодишната елка на Ким Кардашијан изгледа „сиромашно“: Фановите се разочарани, но што мислите вие?

Еспресо

ВКУСНО И МАКЕДОНСКО: Најлесниот колач со јаболка (РЕЦЕПТ)

Igor

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Igor

Остави Коментар

три × 3 =

Слични објави

Марија Шерифовиќ си оди од „Ѕвездите на Гранд“

Слободен печат

ФОТО | Не и било лесно на пејачката Катарина: Ме нападна пијан и дрогиран човек, кога го одбив ми удри шлаканица!

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Еспресо

Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Igor

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor

ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Igor