11.8 C
Скопје
22:29 - 23 април, 2024

Ознака : британското

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Еспресо
Да се биде член на кралското семејство не е најлесната работа на светот барем судејќи според ТВ емисиите и филмовите, но колку всушност работат тие?...
Дестинации и Дегустации

Британското кралско семејство полудува по оваа торта: Чоколадна фантазија која не се пече!

Igor
Британската кралица Елизабета Втора и принцот Вилијам го обожaваат овој десерт, открива личниот кралски готвач Дарен Мек Грејди. Потребни состојки: – 120 гр. путер –...