2.8 C
Скопје
04:10 - 19 април, 2024

Ознака : кралскиот

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Еспресо
Да се биде член на кралското семејство не е најлесната работа на светот барем судејќи според ТВ емисиите и филмовите, но колку всушност работат тие?...
ЛајфстајлСцена

Британците БЕСНИ НА БИЈОНСЕ поради однесувањето кон Меган: Ги прекрши правилата и ѝ даде ужасни совети за синот (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Меган Маркл и Бијонсе се запознаа на премиерата на филмот „Кралот лав“ во Лондон, а Британците нервозно коментираат за однесувањето на славната пејачка и тоа...
ЛајфстајлСцена

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor
Бебето Арчи оваа есен ќе тргне во својата прва прекуокеанска посета кога неговите родители принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс, ќе го одведат во...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Вилијам ја третирал Кејт како СЛУГИНКА, правел со неа што сака: Испливаа ИНТИМНИ ДЕТАЛИ од врската на кралскиот пар!

Igor
Пријателите тврдат дека врската им била катастрофална, полна со кавги  проблеми. Ендру Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“ (William i Catherine), која излезе пред...
ЛајфстајлСцена

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Igor
За Кејт Мидлтон понеделникот бил особено свечен ден и тоа не само поради 8-годишнината од венчавката со принцот Вилијам, туку и поради признанието кое го добила...