Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Бебето Арчи оваа есен ќе тргне во својата прва прекуокеанска посета кога неговите родители принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс, ќе го одведат во службена посета на Јужна Африка.

На нивниот профил на Инстаграм пишува дека тоа ќе биде нивната прва официјална семејна турнеја, а Арчи тогаш ќе има околу 5 месеци, пренесува АП.

Од Бекингемската палата е соопштено дека Хари и Меган на есен ќе се упатат во официјална посета на Јужна Африка и дека Хари ќе го продолжи патот до Ангола, Малавија и Боцвана.

Хари и Меган на својот официјален профил на Инстаграм објавија дека навистина се радуваат на ова патување и средбата со многуте луѓе на терен.

Датумот на патувањето се уште не е објавен.

Хари и неговиот брат принцот Вилијам патуваат ширум Африка и двајцата се вклучени во напорите да се заштитат дивите животни на овој континент. Хари исто така е покровител и на хумантирната помош за децата од државата Лесото.

Слични објави

НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Igor

Откриено: Ова се последните зборови на Ејми Вајнхаус!

Еспресо

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп 04.10.2019, петок

Igor

Северина: Син ми бил заклучен и физички злоставуван во училиштето

Igor

Се сеќавате на малечкото девојче Илма Карахмет? Таа порасна, се омажи и изгледа вака (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 2 =

Слични објави

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Igor

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Чичолина добива награда за животно дело!

Васко Спасоски

(ФОТО) Популарната пејачка со потекло од Дебар, Бебе Реџа фотографирана на плажа

Васко Спасоски

Божествената ШАРЛИЗ ТЕРОН открива како треба да изгледа нејзиниот ИДЕАЛЕН МАЖ

Igor

Малечката принцеза веќе доби свој прекар во училиштето (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian