25.8 C
Скопје
13:35 - 25 мај, 2024

Ознака : вистинско

Секојдневие

ФОТО: На операции потрошила вистинско богатство и нема намера да запре – Најголемата желба ми е да изгледам како барбика!

Еспресо
Има само 27 години, а веќе неколку пати направила посериозни естетски корекции… Чарли не била задоволна со својот изглед, па решила да направи неколку пластични...
Секојдневие

Јапонскиот луксузен воз со 7 ѕвездички: Возењето е вистинско уживање, а собира само 28 патници! (ФОТО)

Еспресо
Јапонскиот луксузен воз има 7 ѕвезди и мора да добиете посебно одобрение за да можете да се возите со него. Во еден вагон се наоѓаат...
ЛајфстајлСцена

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Igor
Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео. Бочели...
ЛајфстајлСцена

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor
Таа на лицето нема ниту грам шминка и додека се снимаше не користеше филтери. Светлана Цеца Ражнатовиќ замина на одмор, а тоа како ужива, имаат...
Дестинации и Дегустации

Вистинско летно уживање: Ладна чорба од домати (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа чорба се јаде ладна, па одлично ќе ве разлади и во текот на врелите летни денови… Не морате да се откажете од јадењето на...
ЛајфстајлСцена

ОВА Е ВИСТИНСКО ЧУДО: МАСЛО ОД СЕДУМ КАНДИЛА! Вака по втор пат забременила Сека Алексиќ!

Igor
Сека Алексиќ е во шестата недела од бременоста, а пејачката веднаш по Божиќниот пост се причестила и потоа отпатувала со својот духовен татко Никола на...
Секојдневие

Како да ги подготвите стапалата за сандали – Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Igor
Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел...
ЛајфстајлСцена

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Igor
За Кејт Мидлтон понеделникот бил особено свечен ден и тоа не само поради 8-годишнината од венчавката со принцот Вилијам, туку и поради признанието кое го добила...