ОВА Е ВИСТИНСКО ЧУДО: МАСЛО ОД СЕДУМ КАНДИЛА! Вака по втор пат забременила Сека Алексиќ!

Сека Алексиќ е во шестата недела од бременоста, а пејачката веднаш по Божиќниот пост се причестила и потоа отпатувала со својот духовен татко Никола на островот Егина во Грција.

Како што пренеусва „Scandal“, Сека таму со благослов на монахињите добила и масло од седум кандила кое го донела во Белград. Маслото го пиела по инструкции на отецот Никола и набрзо потоа забременила.

Три години откако го доби синот Јаков, на пејачката и се исполнила желбата и сега чека второ дете со сопругот Вељко Пилјикиќ.

Како што изјави повеќе пати, би сакала да добие девојче, бидејќи Јаков многу личи на нејзиниот сопруг и нема ништо на неа. Нормално, таа се пошегува, бидејќи најважно и е детето да биде здраво.

Слични објави

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Еспресо

Цеца ја објави Анастасија во бело бикини, а погледнете што напиша како коментар (ФОТО)

Васко Спасоски

Алис Литл тврди дека е најплатената сексуална работничка во Америка

Igor

Вкупниот буџет за Евровизија 2019: 28,5 милиони евра – Радиодифузерот земал заем од Владата

Igor

Таа е најконтроверзната македонска пејачка: Се слика гола и симулира се*с со сладолед (ФОТО)

Igor

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski јануари 21, 2020 at 12:04 pm

Човекот убаво замавнал со капата и оп останала трудна нека и е со среќа!

Reply

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Пијаната гастарбајтерка ги скара Србите, нема да ви се верува што возеше во багажникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешната ѕвезда на Дизни сними филм за возрасни облечена како калуѓерка (ФОТО)

Еспресо

Калинката, симбол на плодност

Igor

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Васко Спасоски

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо