9.8 C
Скопје
02:28 - 15 април, 2024

Ознака : бонбонче

ЛајфстајлСцена

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Igor
Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео. Бочели...