21.8 C
Скопје
16:03 - 30 мај, 2024

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео.

Бочели јуниор, кој има 22 години, повремено настапува со неговиот татко каде ја учи работата, а странските медиуми тврдат дека пејачкиот талент го наследил токму од него.

Минатата година Андреа и Матео Бочели со заеднички сили ја отпеаа нумерата под назив „Fall On Me“.

Инаку, Андреа Бочели го доби Матео додека беше во брак со првата жена на Енрика Чензати.

Наследникот на Бочели, како што тврдат жените, важи за вистински фраер. Освен што сака да пее, обожава и да патува ширум планетата. Има постар брак Амос, кој е роден во 1995 година.
Погледнете бројни негови фотографии кои ги објавува на Инстаграм.

View this post on Instagram

School’s out, let the #summer begin! . #☀️ #?

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

View this post on Instagram

. Mr @iamjamiefoxx ?? . #LA

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

View this post on Instagram

. Ready for #RolandGarros!! ? ?

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

View this post on Instagram

?: @lucarossettiph

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....