19.8 C
Скопје
22:19 - 19 мај, 2024

Ознака : летно

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЛЕТНО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО: 5-те несакани ефекти од промената кои го нарушуваат здравјето, и не само тоа! Од самоубиства до собраќајни незгоди…

Еспресо
Вечерта помеѓу сабота и недела, на 27 март, стрелките ќе ги поместиме еден час нанапред, од 2 часот на 3 часот по полноќ. Промена која заштедува...
Дестинации и Дегустации

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа вкусна кремаста чорба од тиквички е совршено летно јадење. Состојки: – 0,5 кг тиквички – половина кромид – 200 мл млеко – 100 грама...
Дестинации и Дегустации

Подобро од сладолед: Ледени колачиња од банана без лактоза (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој десерт може да го замени сладоледот буквално, а ова е радосна вест за оние кои не смеат да консумираат лактоза. Сладоледот е еден од...
Дестинации и Дегустации

Вистинско летно уживање: Ладна чорба од домати (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа чорба се јаде ладна, па одлично ќе ве разлади и во текот на врелите летни денови… Не морате да се откажете од јадењето на...