„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Браќата од британското кралско семејство не се во добри односи…

Веќе подолго време се зборува дека Хари и Вилијам не се во добри односи, а сега се случи уште еден голем удар – наводно војводата од Кембриџ на својот „побегнат брат“ решил да му ги сопре средствата, шокиран од фактот колку всушност неговиот нов животен стил чини.

Како што пренесуваат странските медиуми, тој дури и го наговорил својот татко Чарлс да престане да му помага на Хари и неговото семејство во Америка.

Фото: Профимедиа

„Принцот Вилијам, кој очигледно не е во најдобри односи со принцот Хари и Меган, бил шокиран кога дознал колку нивниот живот го чини нивниот татко. Тој смета дека тие пари може подобро да се потрошат, па така го соочил Чарлс со вртоглавите бројки кои тој ги троши на Хари и неговиот живот надвор од кралството и го постигнал своето“, објасни неименуван извор за локалните медиуми.

Слични објави

Мари направила куќа од 40 квадрати од песок, глина и слама: Мала е, но има сè што ми е потребно! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Северина подготвена за второ дете? (ФОТО)

Igor

Вашиот партнер не сака секс? Ова се причините!

Igor

Италијанците се гневни на славната манекенка поради видеото во кое се мајтапи со коронавирусот и глуми задушување

Еспресо

8 трикови за визуелно истенчување на фигурата

Igor

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Еспресо

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕ ИМ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ ВО ТАГУВАЊЕ: Овие 3 знаци најбрзо закрепнуваат од раскинување

Igor

Карла Бруни јавно се извини за своето непромислено однесување во врска со коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Igor

Нов тренд од Кајли-панталони САМО за најхрабрите!

Igor

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Igor