Ознака : Училиште

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
Лајфстајл Сцена

Мангупката Кејт: Се прикрала на забава и се опуштила со пијалок…

Igor
Војвотката малку излезе од рамката и правилата на кралското семејство па се опушти со пијалок. Тоа не би било чудно, да не влезеше низ преминот...
Лајфстајл Сцена

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ тргнува во училиште, нејзиниот распоред на часови ќе ве изненади

Igor
Оваа недела со училиште започнува и принцезата Шарлот, која како и нејзиниот брат, принцот Џорџ, ќе учи во приватното училиште Томас Бетерс во Лондон. Но,...